Akşener’in paylaşımı tartışma yarattı! Bütün liderler karede, ama sadece İmamoğlu ve Yavaş’ı etiketledi

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu; İYİ Parti Genel Lideri Meral Akşener, DEVA Partisi Genel Lideri Ali Babacan, Demokrat Parti Genel Lideri Gültekin Uysal, Gelecek Partisi Genel Lideri Ahmet Davutoğlu, Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Lideri Mansur Yavaş ile “Asrın felaketi” olarak nitelenen Kahramanmaraş merkezli sarsıntıların büyük yıkıma neden olduğu Malatya’yı ziyaret etti.

SADECE İMAMOĞLU VE YAVAŞ’I ETİKETLEDİ

Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler, Etraf Yolu civarında kurulan çadırda, sarsıntıda hayatını kaybedenler için düzenlenen mevlit programına katıldı, depremzedelerle iftar yaptı. Akşener ise bütün önderlerin ve belediye liderlerinin olduğu bir fotoğrafı toplumsal medya hesabından paylaştı. İYİ Parti önderi tweet’inde şu sözleri kullandı:

“Millet İttifakı Genel Liderleri olarak Sayın @ekrem_imamoglu ve Sayın @mansuryavas06 ile birlikte; Malatyalı vatandaşlarımızla iftar sofrasında buluştuk… Gönüllerimizi huzurla buluşturan mübarek Ramazan ayının; Ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

TARTIŞMA YARATTI

Akşener’in kelam konusu paylaşımında yalnızca İmamoğlu ve Yavaş’ı etiketlemesi, toplumsal medya kullanıcılarının reaksiyonunu çekti. Birçok kişi öteki önderlerin yok sayıldığını öne sürdü.

İşte yapılan yorumlardan kimileri:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir