Fatih Erbakan: İttifakımız milletimizledir!

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Fatih Erbakan, partideki misyonuna bir sefer daha seçildi.

Erbakan, Ankara Spor Salonu’nda toplanan Yeniden Refah Partisi 2. Olağan Büyük Kongresi’ne katılan 1225 delegenin tamamının oyunu alarak, genel başkanlığa tekrar getirildi.

Erbakan, kongrede yaptığı konuşmada, siyaseti makam için değil, Allah isteği için yaptıklarını söyledi.

MİLLİ GÖRÜŞ’ÜN SİYASİ ALANDAKİ TEMSİL SORUNU

“Yeniden büyük Türkiye öncülüğünde, yeryüzünde adil bir nizamı hakim kılmak için siyaset yaptıklarını” tabir eden Erbakan, “Erbakan Hoca’mızın vefatı sonrasında yaşanan gelişmeler sonucunda ortaya çıkan Ulusal Görüş’ün siyasi alandaki temsil sorunu, bundan 4 sene evvel, 23 Kasım 2018’de Tekrar Refah Partimizin kurulmasıyla sona ermiştir.” diye konuştu.

BİR YILDAN AZ MÜDDETTE 81 VİLAYET VE 900’DAN FAZLA İLÇEDE TEŞKİLATLANMA

Seçimlere 1 yıldan az müddet kalmasına karşın 81 vilayet ve 900’den fazla ilçede teşkilat kurup kongre süreçlerini icra ettiklerini ve 100 bin sandık başmüşahidi belirlediklerini anlatan Erbakan, tüm vilayetlerde bayan, gençlik, köy ve mahalle teşkilatları kurduklarını vurguladı.

“TÜRKİYE’Yİ İNŞA ETMEYE HAZIRIZ”

“Biz parti olarak bu noktaya medya rüzgarıyla, holding işverenlerinin takviyesiyle, iktidar gücüyle, Hazine yardımı alarak yahut dış güçlerin takviyesiyle gelmedik; Cenabı Allah’ın yardımıyla, davamızın rahmetiyle, fedakar dava erlerimizin uğraşı ve terlemesiyle geldik.” diyen Erbakan, 81 vilayetteki 681 refah projesi, ekonomik bağımsızlığı sağlayacak “milli kaynak paketleri”, katma pahası yüksek ulusal teknoloji atakları, “ilk 100 gün icraat planlaması” ile yol haritası belirli, tecrübeli, ehliyetli ve liyakatli takımlarıyla yaşanabilir ve tekrar büyük Türkiye’yi inşa etmeye hazır olduklarını anlattı.

“İTTİFAKIMIZ MİLLETİMİZDİR”

Kendilerine her fırsatta hangi ittifakta yer aldıklarının sorulduğunu aktaran Erbakan, şöyle konuştu:

“Ne ittifakı yahu. Ulusal Görüş yanardağ olmuş patlıyor. Milletimiz ‘Yeniden Refah’ diyor, akın akın Tekrar Refah’a koşuyor. Yeniden Refah Partisi olarak ittifakımız milletimizledir. Partimizin Amerikalarda, İngilterelerde icazet arayışı olmamıştır. Partimiz, milletimizden kapalı görüşmeler yapmamış, pazarlık masalarına oturmamıştır. Gücünü yalnız Allah’tan ve aziz milletimizden almaktadır. İktidarı Washington’dan, Londra’dan değil, aziz milletimizden istemektedir. Gayemiz tek başına iktidar olmak, Ulusal Görüş prensipleri ve projeleri ile milletimizin kaygısına derman olmaktır.”

KAYNAK: AA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir