Karadeniz’in Ricky Martin’i Olarak Bilinen Davut Güloğlu’nun Siyaset Yaptığı Parti Şaşkınlığa Yol Açtı

Sporcuların, sanatkarların yahut iş insanlarının siyasete girmesi yeni bir olay değil. Üstelik bize mahsus bir durum da değil. Tüm dünyada binlerce örnek sayabiliriz. Lakin toplumun büyük bir geneli için gündemden düşen birtakım isimlerin siyaset sahnesinde karşımıza çıkması Türkiye’de bile anlık da olsa şaşırtabiliyor. Bu isimlerden birisi de 2000’lerin başında Karadenizli Ricky Martin olarak üne kavuşan Davut Güloğlu ve gençlik kolları başkanı olduğu parti…

90’lı yıllarda müzik piyasasına çıkan Güloğlu 2001 yılında Nurcanım müziğiyle tüm ülkenin gündemine düşmüş, kasetleri yüz binler satmıştı.

2 yıl sonra çıkardığı Katula Katula şöhretini yeterlice perçinlemiş. Prodüktörü Şahin Özer’e nazaran kendisi sevinçli müziklerinden dolayı periyodun cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından da övgü almıştı.

Eski eşinden boşanması, fırtınalı aşk hayatı, TV programları, diziler derken 2000’lerin başındaki kadar olmasa da

Ünlü isim 2017 yılında Sıla’ya hakaret ettiği gerekçesiyle ceza da almıştı.

Eski şaşalı günleri üzere olmasa da günümüze kadar müzik mesleğine devam eden Güloğlu’nun yaptığı bir paylaşım Twitter’da önümüze düştü ve pek çok kişi bu duruma şaşırdı.

AK Parti ile ittifak pazarlıkları yapan ve 6284 sayılı Bayana Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un kaldırılmasını talep eden Yeniden Refah Partisi, Güloğlu’nun yeni partisi.

Hatta kendisi Gençlik Kolları Başkanlığı koltuğuna kadar yükselmiş.

Gelen yansılarda de şaşkınlık hakimdi.

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir