MHP’den EYT açıklaması

Emekleri Kanunlara Takılanlar Derneği (EYTADER) Genel Başkanı Nalan Esmeray ve beraberindeki dernek yönetim kurulu üyeleri, Erkan Akçay ile MHP Manisa Vilayet Başkanlığında bir ortaya geldi.

“MUTLUYUZ”

Akçay, uzun müddettir ülke gündemini meşgul eden emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) konusunun ağır bir çalışmayla tahlile kavuşturulduğu için memnun olduklarını söyledi.

Cumhur İttifakı olarak 2018 yılından bu yana düzenleme üzerinde çalıştıklarını anlatan Akçay “EYT sıkıntısı, Genel Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin de söz ettiği üzere bu defter, artık bir daha açılmamak üzere kapatılmıştır. Daima bunu söyledik, birkaç yıldır. Türkiye bakımından bir problemin nasıl ele alınması gerektiğini söz eder. Yaparsa Cumhur İttifakı yapar diyoruz.” diye konuştu.

“MUHALEFET DE MEMNUN”

Muhalefet partilerinin sözcülerinin EYT düzenlemesiyle ilgili açıklamalarını takip ettiklerini belirten Akçay, değerlendirmelerinden onların bu işten şad olmadıklarını gözlemlediklerini tabir etti.

Akçay, şunları kaydetti:

“Bu sıkıntının çözülmesinden, bir istismara son verilmesinden memnuniyet duymadıklarını aslında biliyoruz. ‘Keşke çözülmeseydi de yeterlice yara olmaya başlayan mevzu kangrene dönüşseydi’ diye… Bu sağlıklı bir bakış açısı değil, Türkiye’ye de bir yararı yok. Türkiye’de herkes EYT probleminin nasıl içtenlikle ele alındığını, sürecin ne kadar sağlıklı, demokratik ve güzel niyetle götürüldüğünü yaşayarak öğrenmiş oldu. Herkese iyi olsun.”

Desteklerinden dolayı Akçay’a teşekkür eden Esmeray da emeklilikte yaşa takılanlara (EYT) yönelik düzenlemeyle büyük bir sorunun tahlile kavuştuğunu lisana getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve emeği geçenlere teşekkür eden Esmeray, “Düzenlemede yaş hududunun olmaması sevindirici bir gelişme oldu. İnşallah yürürlüğe girdikten sonra daima birlikte bu sürecinin sonucunda Bursa’da genel merkezimizin olduğu yerde şenliklerle kutlayacağız.” sözlerini kullandı. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir