Şehit Aileleri Vakfı binasında hırsızlık

Samsun’un İlkadım ilçesi Fuariçi’nde bulunan Emniyet Teşkilatı Görev Malulü ve Şehit Aileleri Vakfı (EMŞAV) binasına sabah saatlerinde gelen vazifeliler, kıymeti yaklaşık 30 bin TL olan klimanın bakır kablolarının kesilerek alındığını, kompresörüne de ziyan verildiğini gördü.

Verilen ziyandan ötürü klima kullanılmayacak hale geldi. Pes dedirten hırsızlık, vakıf yetkilileri ve şehit yakınlarında büyük ıstıraba yol açtı.

“ÇOK BERBAT VE ADİCE BİR DURUM”

Yaşanan olay sonrası derin bir ıstırap duyduklarını söyleyen Lider Erim, “Bu sabah EMŞAV binasına geldiğimizde klimamızın hırsızlar tarafından tahrip edildiğini gördük. Bunun üzerine Vilayet Emniyet Müdürlüğümüze haber verdik. Polis takımları burada gerekli süreçlerini yaptı. Bu durum bizi çok üzdü. Hırsızlık dahi olsa bunun bir erdemi vardır. Şehit ailelerimizin vakfının klimasının bakır borularını çalmak, kompresöre ziyan vermek hırsızlık değil acizliktir. Biz bu durumu kınıyoruz. Bunu kim yapmış ise Allah’a havale ediyoruz. Vatan savunmasında şehit olan kardeşimizin ailesinin yerinden hırsızlık yapılması bizi derinden üzmüştür. Bu hırsızlığın vakfımıza 25-30 bin TL ziyanı vardır fakat parası bir tarafa yapılan iş çok nahoştur. Adice bir durumdur” dedi.

Polis, hırsızlık olayını gerçekleştiren kişi ya da bireyleri yakalamak için çalışma başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir